Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie


 

Wiadomości ze szkoły

Bądź niebieski- wiem, rozumiem, akceptuję

W Miejskim Zespole Szkół w Dusznikach-Zdroju w ciągu roku podejmuje się wiele działań, których celem jest integracja uczniów. W kwietniu już po raz czwarty przystępujemy do międzynarodowej akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. Kierując się naszym hasłem: „Bądź niebieski- wiem, rozumiem, akceptuję” wprowadzamy własne oryginale pomysły w celu integrowania naszej młodzieży. Poprzez różnego rodzaju zajęcia, spotkania, zabawę oraz wycieczki integracyjne pragniemy przybliżyć naszym uczniom temat autyzmu. Nad organizacją zajęć w gimnazjum i liceum czuwać będą panie: Paulina Myśliwiec i Katarzyna Kotlarz, w szkole podstawowej: Katarzyna Krzemińska i Dorota Nowakowska.

W pierwszym tygodniu naszej akcji, wszyscy mieli okazję dostrzec nasz ulubiony kolor dzięki dekoracjom, które pojawiły się w każdym budynku naszej szkoły. Podczas zajęć dodatkowych uczniowie wykonywali rozmaite prace plastyczne, odbyły się zajęcia dotyczące emocji w klasie 3b. Z grupą uczniów klasy 2a rozmawialiśmy o naszych sposobach na złość jednocześnie dobrze się bawiąc w czasie gry przygotowanej specjalnie do omawianego tematu. Wykonaliśmy wspólne niebieskie zdjęcia. Uczniowie kl.2a gościli u siebie panią Jagodę z Nadleśnictwa Zdroje, która opowiedziała nam o zmianach zachodzących na wiosnę w przyrodzie, a my poinformowaliśmy ją o celu naszej akcji. Gimnazjaliści i licealiści mają okazję zatrzymać się przy kąciku czytelniczym, przeczytać fragment wybranej książki dotyczącej autyzmu i podzielić się swymi przemyśleniami poprzez wpis do niebieskiego zeszytu. Zachęcamy wszystkich, którzy odwiedzają budynek przy ulicy Wybickiego, by również zatrzymali się w tym miejscu. W klasie 3GO odbyły się warsztaty dotyczące omawianego tematu. Łącząc dwa wyjątkowe wydarzenia naszej szkoły, podczas zajęć terapeutycznych uczniowie przy muzyce Chopina składali niebieskie żurawie, które wezmą udział w happeningu „1000 żurawi dla Chopina i Dusznik”. Dzieciaki z klasy pierwszej z uwagą słuchały przygotowanych specjalnie dla nich informacji na temat autyzmu i wspaniale włączyły się we wszystkie zaproponowane działania. Odbyła się również niebieska dyskoteka. Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

Zapraszamy wszystkich do udziału w przygotowywanym przez nas przedsięwzięciu. Chętnie podejmiemy współpracę z ludźmi, którzy zechcą z nami współpracować.

autyzm-1 autyzm-10 autyzm-11 autyzm-12

autyzm-13 autyzm-14 autyzm-15 autyzm-16

autyzm-17 autyzm-18 autyzm-19 autyzm-2

autyzm-20 autyzm-21 autyzm-3 autyzm-4

autyzm-5 autyzm-6 autyzm-7 autyzm-8

autyzm-9 autyzm 1-1 autyzm 1-10 autyzm 1-11

autyzm 1-12autyzm 1-2 autyzm 1-3 autyzm 1-4

autyzm 1-5 autyzm 1-6 autyzm 1-7 autyzm 1-8

autyzm 1-9 autyzm-1 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.