Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Bądź niebieski- wiem, rozumiem, akceptuję

W Miejskim Zespole Szkół w Dusznikach-Zdroju w ciągu roku podejmuje się wiele działań, których celem jest integracja uczniów. W kwietniu już po raz czwarty przystępujemy do międzynarodowej akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. Kierując się naszym hasłem: „Bądź niebieski- wiem, rozumiem, akceptuję” wprowadzamy własne oryginale pomysły w celu integrowania naszej młodzieży. Poprzez różnego rodzaju zajęcia, spotkania, zabawę oraz wycieczki integracyjne pragniemy przybliżyć naszym uczniom temat autyzmu. Nad organizacją zajęć w gimnazjum i liceum czuwać będą panie: Paulina Myśliwiec i Katarzyna Kotlarz, w szkole podstawowej: Katarzyna Krzemińska i Dorota Nowakowska.

W pierwszym tygodniu naszej akcji, wszyscy mieli okazję dostrzec nasz ulubiony kolor dzięki dekoracjom, które pojawiły się w każdym budynku naszej szkoły. Podczas zajęć dodatkowych uczniowie wykonywali rozmaite prace plastyczne, odbyły się zajęcia dotyczące emocji w klasie 3b. Z grupą uczniów klasy 2a rozmawialiśmy o naszych sposobach na złość jednocześnie dobrze się bawiąc w czasie gry przygotowanej specjalnie do omawianego tematu. Wykonaliśmy wspólne niebieskie zdjęcia. Uczniowie kl.2a gościli u siebie panią Jagodę z Nadleśnictwa Zdroje, która opowiedziała nam o zmianach zachodzących na wiosnę w przyrodzie, a my poinformowaliśmy ją o celu naszej akcji. Gimnazjaliści i licealiści mają okazję zatrzymać się przy kąciku czytelniczym, przeczytać fragment wybranej książki dotyczącej autyzmu i podzielić się swymi przemyśleniami poprzez wpis do niebieskiego zeszytu. Zachęcamy wszystkich, którzy odwiedzają budynek przy ulicy Wybickiego, by również zatrzymali się w tym miejscu. W klasie 3GO odbyły się warsztaty dotyczące omawianego tematu. Łącząc dwa wyjątkowe wydarzenia naszej szkoły, podczas zajęć terapeutycznych uczniowie przy muzyce Chopina składali niebieskie żurawie, które wezmą udział w happeningu „1000 żurawi dla Chopina i Dusznik”. Dzieciaki z klasy pierwszej z uwagą słuchały przygotowanych specjalnie dla nich informacji na temat autyzmu i wspaniale włączyły się we wszystkie zaproponowane działania. Odbyła się również niebieska dyskoteka. Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

Zapraszamy wszystkich do udziału w przygotowywanym przez nas przedsięwzięciu. Chętnie podejmiemy współpracę z ludźmi, którzy zechcą z nami współpracować.

autyzm-1 autyzm-10 autyzm-11 autyzm-12

autyzm-13 autyzm-14 autyzm-15 autyzm-16

autyzm-17 autyzm-18 autyzm-19 autyzm-2

autyzm-20 autyzm-21 autyzm-3 autyzm-4

autyzm-5 autyzm-6 autyzm-7 autyzm-8

autyzm-9 autyzm 1-1 autyzm 1-10 autyzm 1-11

autyzm 1-12autyzm 1-2 autyzm 1-3 autyzm 1-4

autyzm 1-5 autyzm 1-6 autyzm 1-7 autyzm 1-8

autyzm 1-9 autyzm-1 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.