Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Każdy mógłby poprawiać świat, gdyby zaczął od siebie”

Karl Heinrieh Waggert

 

25 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI. Święto naszej planety to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej i przyszłych pokoleń egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od przybliżenia jego idei, informacjami na temat jego powstania i tradycji przytoczonymi przez uczennice klasy VI b – Marcelinę Bajor i Natalkę Mądrzyk.

Następnie obejrzeliśmy przedstawienie ekologiczne promujące segregację śmieci w wykonaniu uczniów klas czwartych, którzy pod postaciami leśnych zwierząt przybliżyli życie w lesie. Dzieci zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne, ponieważ ludzie nie zwracają uwagi na ochronę przyrody. Wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi, place zabaw.  Takie utarte słowa jak recykling, utylizacja czy segregacja śmieci, są nam dobrze znane ale nie do końca jeszcze przez wszystkich stosowane, musimy zatem ich przestrzegać aby śmieci nas nie zasypały.
Po takiej porcji zadumy przyszedł czas na wesołą zabawę, którą przygotowali mam uczniowie klas szóstych. W obronie ginących gatunków zwierząt zaprezentowali dwa pięknie tańce „Taniec Lisa” i taniec „Misia - Pandy”.

Występ uświetniły kolorowe dekoracje dekoracje i piosenki o tematyce ekologicznej. Hania Spyra oczarowała nas swoim śpiewem w jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę pt.”Dziękuję Ziemi”. Na koniec czekała wszystkich wielka niespodzianka, chętni uczniowie mogli sobie wspólnie zatańczyć ze zwierzątkami.

dzień ziemi-1 dzień ziemi-2 dzień ziemi-4 dzień ziemi-3

dzień ziemi-5 dzień ziemi-6 dzień ziemi-7 dzień ziemi-8

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.