Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Obchody Dnia Dziecka

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

W piękny, słoneczny poranek 30 maja całą szkołę ogarnęło prawdziwe zdrowe łasuchowanie, a to za sprawą zbliżającego się DNIA DZIECKA. Na początku pani dyrektor Renata Brodziak złożyła wszystkim dzieciom tym małym i tym dużym serdeczne życzenia przede wszystkim dużo radości i uśmiechu oraz życzyła udanej zabawy.

W tym dniu można było spróbować różnorodnych zdrowych smakołyków przygotowanych przez poszczególne klasy. Zdawać by się mogło, że królować będą zgodnie z naszą polską tradycją popularne słodycze, nic jednak bardziej mylnego. Słodkości były bardzo różnorodne. I oprócz wspominanych już zdrowych łakoci, na stołach poszczególnych klas prym wiodły inne wypieki, zdrowe ciasta fit bez mąki i cukru, ciasta marchewkowe, szpinakowe czy z czerwonej fasoli oraz ciasteczka z różnymi ziarnami. A na deser objadaliśmy się owocowymi sałatkami, galaretkami i koktajlami. Popijaliśmy również świeże soki owocowo – warzywne i cytrynową lemoniadę z miętą. Chętnych na te pyszności nie brakowało, kolejka ustawiła się już od samego rana i tak było do ostatniego okruszka. Oczywiście te kolorowe stoły nie byłyby tak wspaniale zastawione gdyby nie wsparcie babć i mam naszych uczniów. A zatem serdeczne podziękowania im składamy.

Potem te wszystkie kalorie mogliśmy spalić na profesjonalnie przygotowanym przez pana Grzesia Staniszewskiego „Zwinnościowym Torze Przeszkód” o mistrzostwo szkoły w różnych kategoriach. Każdy z uczniów miał jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę pokonując po drodze wiele przeszkód. Byliśmy trochę objedzeni ale daliśmy radę.

Tradycyjnie już Pan Maciek Berezecki i jego pomocnik z klasy V a Mateusz Kijanka kolorowo malowali nasze słodkie buziaki. Mogliśmy także nauczyć się tworzyć balonowedmuchane stworki. Jednak największą popularnością cieszyła się „Loteria Fantowa”, poprowadzona przez uczennice klasy VI b Marcelinę Bajor i Natalkę Mądrzyk. Wszystkie losy w cenie 2 złotych rozeszły się bardzo szybko, a zarobione pieniążki przeznaczone zostaną na Samorząd Uczniowski.

Podczas całej imprezy mogliśmy bawić się i tańczyć przy układach tanecznych „Just Dance”, które były wyświetlane na dużym ekranie.

Na koniec zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i owocowe nagrody dla zwycięzców toru przeszkód w poszczególnych kategoriach.

Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku i już z utęsknieniem czekamy na następny rok.

obchody dnia dziecka-1 obchody dnia dziecka-2 obchody dnia dziecka-3 obchody dnia dziecka-4

obchody dnia dziecka-5 obchody dnia dziecka-6 obchody dnia dziecka-7 obchody dnia dziecka-8

obchody dnia dziecka-9

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.