Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Jestem patriotą.

Jestem patriotą. A Ty jaką masz supermoc?

Pod takim hasłem 19.11.2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień patrioty”, w trakcie którego udowodniliśmy, że patriotyzm może mieć wiele barw, dźwięków i obrazów.Można do niego podejść na wesoło, ale jest też miejsce na powagę i zadumę, czasem nawet na smutek.

W szczególną atmosferę tego dnia wprowadzały biało – czerwone dekoracje, wydobywające się z głośników pieśni patriotyczne, a także wyświetlana na ekranie prezentacja ukazująca historię walki o niepodległość Polski.

Pierwszą odsłoną były warsztaty plastyczne, prowadzone przez panią Paulinę Myśliwiec, podczas których uczniowie mogli pokazać, co im patriotycznego w „duszy gra”. Zrobione przez nich malarskie interpretacje wierszy i pieśni patriotycznych można podziwiać na wystawie, która zdobi szkolny korytarz.

Odsłona druga to „Patriotyczna Gra Terenowa - DROGA KU NIEPODLEGŁEJ”, w której trzeba było wykazać się znajomością historii. Trzyosobowe drużyny z klas 7-8 oraz gimnazjum, pokonując szkolne korytarze, musiały odnaleźć 10 przystanków, na których czekały czasem zaskakujące zadania. Uczestnicy popisali się dużą wiedzą i kreatywnością podczas recytacji wylosowanych wierszy, wyśpiewania ojczystego hymnu, ułożenia tematycznych puzzli, zaprezentowania hasła w duchu szczególnej rocznicy, czy też przy ułożeniu z przygotowanych materiałow mapy konturowej Polski.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy, a zwłaszcza zwycięzcom: Kacprowi Hordyńskiemu, Mateuszowi Pietraszowi i Bartoszowi Piłatowi z klasy III GS, którzy zostali nagrodzeni szóstkami z historii.

Jeszcze inne oblicze patriotyzmu, to te trudne i bolesne, poznali je uczniowie klas licealnych, na niezwykłym spotkaniu z członkiniami dusznickiego Koła Sybiraków. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać historii życia pań: Ireny Halat, Janiny Łaby oraz Stanisławy Kozioł, które zgodziły się opowiedzieć o tragicznych wydarzeniach związanych z zesłaniem ich wraz z rodzinami na Sybir.

Była to bardzo poruszająca lekcja historii, która na zawsze zapadnie nam wszystkim w pamięci.

Zorganizowanie tak wyjątkowego wydarzenia w naszej szkole było możliwe dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

gra patriotyczna-3 gra patriotyczna-1 gra patriotyczna-11 gra patriotyczna-12

gra patriotyczna-2 gra patriotyczna-4 gra patriotyczna-5 gra patriotyczna-6

gra patriotyczna-7 gra patriotyczna-8 gra patriotyczna-9

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.