Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Jestem patriotą.

Jestem patriotą. A Ty jaką masz supermoc?

Pod takim hasłem 19.11.2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień patrioty”, w trakcie którego udowodniliśmy, że patriotyzm może mieć wiele barw, dźwięków i obrazów.Można do niego podejść na wesoło, ale jest też miejsce na powagę i zadumę, czasem nawet na smutek.

W szczególną atmosferę tego dnia wprowadzały biało – czerwone dekoracje, wydobywające się z głośników pieśni patriotyczne, a także wyświetlana na ekranie prezentacja ukazująca historię walki o niepodległość Polski.

Pierwszą odsłoną były warsztaty plastyczne, prowadzone przez panią Paulinę Myśliwiec, podczas których uczniowie mogli pokazać, co im patriotycznego w „duszy gra”. Zrobione przez nich malarskie interpretacje wierszy i pieśni patriotycznych można podziwiać na wystawie, która zdobi szkolny korytarz.

Odsłona druga to „Patriotyczna Gra Terenowa - DROGA KU NIEPODLEGŁEJ”, w której trzeba było wykazać się znajomością historii. Trzyosobowe drużyny z klas 7-8 oraz gimnazjum, pokonując szkolne korytarze, musiały odnaleźć 10 przystanków, na których czekały czasem zaskakujące zadania. Uczestnicy popisali się dużą wiedzą i kreatywnością podczas recytacji wylosowanych wierszy, wyśpiewania ojczystego hymnu, ułożenia tematycznych puzzli, zaprezentowania hasła w duchu szczególnej rocznicy, czy też przy ułożeniu z przygotowanych materiałow mapy konturowej Polski.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy, a zwłaszcza zwycięzcom: Kacprowi Hordyńskiemu, Mateuszowi Pietraszowi i Bartoszowi Piłatowi z klasy III GS, którzy zostali nagrodzeni szóstkami z historii.

Jeszcze inne oblicze patriotyzmu, to te trudne i bolesne, poznali je uczniowie klas licealnych, na niezwykłym spotkaniu z członkiniami dusznickiego Koła Sybiraków. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać historii życia pań: Ireny Halat, Janiny Łaby oraz Stanisławy Kozioł, które zgodziły się opowiedzieć o tragicznych wydarzeniach związanych z zesłaniem ich wraz z rodzinami na Sybir.

Była to bardzo poruszająca lekcja historii, która na zawsze zapadnie nam wszystkim w pamięci.

Zorganizowanie tak wyjątkowego wydarzenia w naszej szkole było możliwe dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

gra patriotyczna-3 gra patriotyczna-1 gra patriotyczna-11 gra patriotyczna-12

gra patriotyczna-2 gra patriotyczna-4 gra patriotyczna-5 gra patriotyczna-6

gra patriotyczna-7 gra patriotyczna-8 gra patriotyczna-9

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.