Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

GALA „TUKANY 2019”

Szukajcie prawdy jasnego płomienia!

Szukajcie nowych nieodkrytych dróg…”

A.Asnyk - „Do młodych”.

 

Aby tradycji stało się zadość - Wychowawczyni klasy 3 LMS - przekazała na ręce Pani Dyrektor Renaty Brodziak dziennik klasy - z zamkniętą już klasyfikacją. Następnie zostało wręczone pamiątkowe Tablo klasy, autorstwa Pana Wiktora Kotarskiego, grafika szkoły. Tablo już wkrótce „dołączy” do Szkolnej Galerii Absolwentów. Jak ogłosiła Pani Dyrektor - jest to 45. rocznik, kończący dusznickie liceum…

Kiedy rozpoczęła się część oficjalna - wręczone zostało świadectwo oraz nagroda Burmistrza Miasta Duszniki - Zdrój dla najlepszej Absolwentki szkoły. Wyróżnienie to odebrała Karina Dyczko, która uzyskała średnią ocen 5,44 i wzorowe zachowanie.

Ponieważ dusznickie liceum sportem stoi, a sportowcy, biathloniści - i nie tylko - rozsławiają jej dobre imię - nie mogło zabraknąć nagrodzonych w tej dziedzinie. Tytuł Sportowca roku 2019 zdobyła wielokrotna złota medalistka w biathlonie - Monika Wyszyńska. Oprócz niej wyróżnieni zostali Sebastian Ochap i Marta Paździorko.

W imieniu Burmistrza Miasta nagrody najlepszym Absolwentom wręczyły: Pani Aleksandra Hausner - Rosik, Przewodnicząca Rady Miasta oraz Pani Beata Sujak, Kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miasta Duszniki -Zdrój.

Kolejną nagrodę - za świadectwo z wyróżnieniem i wzorowe zachowanie - otrzymała Emilia Szewczyk. Emilka została też laureatką jeszcze jednej nagrody- przyznanej przez panie pedagog - Teresę Wojtyłę i Aleksandrę Sasagę - za szczerą życzliwość wobec ludzi i świata, serdeczny uśmiech, niekłamaną skromność oraz ofiarowywanie bezinteresownej pomocy. Laureatem kolejnej wyjątkowej nagrody został Dawid Giza - nagrodzony przez Radę Pedagogiczną za bezinteresowność, poświęcony czas oraz oprawę techniczną i muzyczną uroczystości szkolnych.

Nagrody ufundowali również opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Pani Julia Lesyk-Szkutnik i Pan Damian Baczmański. Podziękowali uczniom, którzy w ciągu trzech lat aktywnie pracowali na rzecz szkoły i młodzieżowego samorządu - byli to Karina Dyczko, Marta Paździorko i Kacper Falkowski.

Pod koniec części oficjalnej przemówienie do maturzystów wygłosiła Pani Dyrektor Renata Brodziak. Opowiedziała o swoich przygotowaniach do matury, wspominając budzącą się wiosenną przyrodę, kwitnące kasztany, a przede wszystkim plany na swoją dorosłość. Życzyła tegorocznym maturzystom dobrze zaplanowanej i szczęśliwej przyszłości.

Podziękowania z rąk Pani Dyrektor za prace na rzecz klasy i szkoły odebrali również Rodzice: Państwo Joanna i Paweł Szewczykowie, Państwo Irena i Krzysztof Wyszyńscy oraz Pani Edyta Dudzik. Kolejnym stałym już punktem programu jest wręczanie tradycyjnych TUKANÓW - wyjątkowych nagród dla absolwentów. W tym roku nie zabrakło ciekawych i oryginalnych kategorii np. „Noddy Rajdowiec”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Uczeń-Widmo” czy „Fonoholiczka” :-

Końcowa część programu to kabaretowy występ maturzystów z zabawnym skeczem - nomen omen - „Egzamin” - a po nim przyszedł już czas na pożegnania i podziękowania nauczycielom MZS.

Pewien etap z życia naszej szkoły dobiegł końca; ale coś się kończy, aby nowe mogło się zacząć…

zakończenie LO 2019-8 zakończenie LO 2019-1 zakończenie LO 2019-3 zakończenie LO 2019-4

zakończenie LO 2019-2  zakończenie LO 2019-5 zakończenie LO 2019-6 zakończenie LO 2019-7

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.