Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Żywa biblioteka

ŻYWA BIBLIOTEKA W MIEJSKIM ZESPOLE SZKÓŁ W DUSZNIKACH-ZDROJU
Czym jest sama metoda …
Żywa Biblioteka ma odzwierciedlać różnorodność społeczności. To właśnie dzięki otwarciu na tematy trudne dla danego miejsca, Żywa Biblioteka może skutecznie zastępować stereotypy wiedzą, doświadczeniem i empatią w stosunku do osób wykluczanych. Najważniejszymi wartościami Żywej Biblioteki jest otwartość, różnorodność i poszanowanie praw człowieka, które są podstawą metody.
Żywa Biblioteka jest miejscem, w którym szczególne rolę mają grupy i osoby spotykające się ze stereotypami, uprzedzeniami, dyskryminacją i wykluczeniem. Pełnią one rolę Żywych Książek. Żywa Biblioteka nie koncentruje się na jednym temacie czy jednej mniejszości, ale dotyka problemu dyskryminacji w możliwie najszerszym kontekście. Dlatego Żywe Książki pochodzą z bardzo różnorodnych środowisk, mają zróżnicowany status społeczny, wyznanie, zawód, odcień koloru skóry, orientację seksualną, status materialny, wykształcenie, sprawność, wiek, poglądy, wygląd. Łączy ich wspólny cel: promowanie praw człowieka i akceptacji wobec inności poprzez przekazanie swojego doświadczenia.
Żywe Książki odwołują się do własnych doświadczeń, aby zastępować wiedzą myślenie stereotypowe, ale Żywa Biblioteka nie jest miejscem autopromocji czy opowiadania historii”. 
Miło nam poinformować, iż jesteśmy drugim miejscem w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie zostało zorganizowane to międzynarodowe wydarzenie, a wszystko dzięki przychylności Pani Dyrektor MZS oraz współpracy z zaprzyjaźnionymi Organizatorami Żywej Biblioteki na Ziemi Kłodzkiej, Human Library. 
Mieliśmy 8 Żywych Książek, z którymi spotkało się aż 40 osób – to absolutny rekord.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f7f/1/16/1f60a.png")Bardzo dziękujemy za aktywność i zaangażowanie naszym uczniom, nauczycielom oraz gościom, którzy przyjechali z sąsiedniej Kudowy-Zdroju oraz Nachodu. 

Dla osób, którym nie udało się dzisiejszego dnia do nas dotrzeć mamy dobrą wiadomość – to nieostatnia Żywa Biblioteka w MZS!

Serdecznie zapraszamy dnia 15 czerwca na Żywą Bibliotekę, która odbędzie się w Kudowie-Zdroju.

Opiekunki Żywej Biblioteki w MZS:
Julia Lesyk-Szkutnik, Katarzyna Kotlarz

żywe biblioteki-1 żywe biblioteki-10 żywe biblioteki-11 żywe biblioteki-12

żywe biblioteki-13 żywe biblioteki-14 żywe biblioteki-15 żywe biblioteki-16

żywe biblioteki-17 żywe biblioteki-18 żywe biblioteki-19 żywe biblioteki-2

żywe biblioteki-20 żywe biblioteki-21 żywe biblioteki-22 żywe biblioteki-23

żywe biblioteki-3 żywe biblioteki-4 żywe biblioteki-5 żywe biblioteki-6

żywe biblioteki-8 żywe biblioteki-9

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.