Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Dzień Edukacji Narodowej

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”

to motto, które było nadrzędnym hasłem tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski szkoły przy Wybickiego 2a wspierany przez klasy VII i VIII oraz klasę I LM4 - przygotował refleksyjno - poetycki koncert.

Zaproszenie przyjęło wielu gości oraz nauczycieli i pracowników MZS w Dusznikach -Zdroju. 14 października 2019 r o godz. 9.oo rozpoczął się w sali gimnastycznej program artystyczny. Dźwięki muzyki klasycznej ( Ennio Morricone) towarzyszyły recytowanym sentencjom o pracy nauczycieli.

Skecz pt. „Niesprawiedliwość” - zaprezentował Łukasz Gnojnicki z klasy 2 LMS, który po raz pierwszy ujawnił swój niewątpliwy talent aktorski! W kolejnej odsłonie zaprezentowaliśmy 2 scenki, rozgrywające się podczas lekcji. Polonista Franek Mrowiec oraz jego uczennice: Justyna Panterałka, Marcelina Bajor, Jowita Uznańska, Kornelia Szkudelska) zaprezentowali humorystyczną lekcję, skrzącą się dowcipem uczniowskim. Nie zabrakło trawestacji rozterek szkolnego Hamleta - który parafrazował szekspirowskie „Wejść albo nie wejść - oto jest pytanie?” - w tej roli rewelacyjny Bartosz Marcinów z klasy I LM4. Po raz pierwszy na „deskach” szkolnej sceny - usłyszeliśmy solistkę klasy VIII A - Aleksandrę Kucharczyk, która zaprezentowała swój autorski tekst do piosenki pt. „Takie tango” - dedykowane nauczycielom. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy piękny głos Oli :)

W roli konferansjerów wystąpili Julia Nowakowska, Bartosz Marcinów oraz Kornel Kania. Na uwagę zasługuje też premierowy występ recytatorski Klaudii Koby i Igora Kotarskiego - którzy w zabawny sposób przedstawili perypetie uczniowskie, wzorując się na klasycznym dziele pt. „Świtezianka’’ Adama Mickiewicza. Program zakończył utwór „My way” F. Sinatry oraz piękne życzenia i kwiaty dla Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że było refleksyjnie - potrzeba nam chwili zatrzymania i zadumy w tym pośpiesznym rytmie szkolnym; nie zabrakło też okazji do śmiechu i dobrej zabawy.

PS. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w występ, organizację, włożony wkład pracy. Podziękowania dla tegorocznych maturzystów za prezentację multimedialną (Nikola Duda), scenografię ( Weronika Liberska i Roksana Niedziałkowska) i oprawę techniczną ( Dominik Uznański).

 

dzień nauczyciela-10 dzień nauczyciela-1 dzień nauczyciela-11 dzień nauczyciela-2

dzień nauczyciela-3 dzień nauczyciela-4 dzień nauczyciela-5 dzień nauczyciela-6

dzień nauczyciela-7 dzień nauczyciela-8 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.