Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Dzień Edukacji Narodowej

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”

to motto, które było nadrzędnym hasłem tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski szkoły przy Wybickiego 2a wspierany przez klasy VII i VIII oraz klasę I LM4 - przygotował refleksyjno - poetycki koncert.

Zaproszenie przyjęło wielu gości oraz nauczycieli i pracowników MZS w Dusznikach -Zdroju. 14 października 2019 r o godz. 9.oo rozpoczął się w sali gimnastycznej program artystyczny. Dźwięki muzyki klasycznej ( Ennio Morricone) towarzyszyły recytowanym sentencjom o pracy nauczycieli.

Skecz pt. „Niesprawiedliwość” - zaprezentował Łukasz Gnojnicki z klasy 2 LMS, który po raz pierwszy ujawnił swój niewątpliwy talent aktorski! W kolejnej odsłonie zaprezentowaliśmy 2 scenki, rozgrywające się podczas lekcji. Polonista Franek Mrowiec oraz jego uczennice: Justyna Panterałka, Marcelina Bajor, Jowita Uznańska, Kornelia Szkudelska) zaprezentowali humorystyczną lekcję, skrzącą się dowcipem uczniowskim. Nie zabrakło trawestacji rozterek szkolnego Hamleta - który parafrazował szekspirowskie „Wejść albo nie wejść - oto jest pytanie?” - w tej roli rewelacyjny Bartosz Marcinów z klasy I LM4. Po raz pierwszy na „deskach” szkolnej sceny - usłyszeliśmy solistkę klasy VIII A - Aleksandrę Kucharczyk, która zaprezentowała swój autorski tekst do piosenki pt. „Takie tango” - dedykowane nauczycielom. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy piękny głos Oli :)

W roli konferansjerów wystąpili Julia Nowakowska, Bartosz Marcinów oraz Kornel Kania. Na uwagę zasługuje też premierowy występ recytatorski Klaudii Koby i Igora Kotarskiego - którzy w zabawny sposób przedstawili perypetie uczniowskie, wzorując się na klasycznym dziele pt. „Świtezianka’’ Adama Mickiewicza. Program zakończył utwór „My way” F. Sinatry oraz piękne życzenia i kwiaty dla Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że było refleksyjnie - potrzeba nam chwili zatrzymania i zadumy w tym pośpiesznym rytmie szkolnym; nie zabrakło też okazji do śmiechu i dobrej zabawy.

PS. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w występ, organizację, włożony wkład pracy. Podziękowania dla tegorocznych maturzystów za prezentację multimedialną (Nikola Duda), scenografię ( Weronika Liberska i Roksana Niedziałkowska) i oprawę techniczną ( Dominik Uznański).

 

dzień nauczyciela-10 dzień nauczyciela-1 dzień nauczyciela-11 dzień nauczyciela-2

dzień nauczyciela-3 dzień nauczyciela-4 dzień nauczyciela-5 dzień nauczyciela-6

dzień nauczyciela-7 dzień nauczyciela-8 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.