Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy, drodzy Uczniowie i Rodzice,

Dzisiejsze zakończenie roku było inne niż zwykle. Ostatnie tygodnie przewróciły nasze życie do góry nogami, tajemniczy wirus COVID-19 pokrzyżował nam plany. Nikt z nas nie myślał, że zdalne lekcje potrwają kilka miesięcy, a spotkania z uczniami będą odbywały się w wirtualnej scenerii. A jeśli w szkole, to z maseczkami na twarzy. 

Pedagodzy próbowali odnaleźć najlepsze metody nauczania na odległość. Spędzali długie godziny przygotowując lekcje i śledząc pocztę elektroniczną. Znakomita większość uczniów ze skrupulatnością przesyłała prace i uczestniczyła w lekcjach online. Rodzice dokonywali cudów, aby wygospodarować dodatkowy czas na prowadzenie drugiej szkoły w domu. Z całym przekonaniem stwierdzam, że zdaliśmy wszyscy ten bardzo trudny egzamin.

Kończy się długi, tak bardzo inny rok szkolny. Brakowało nam bliskości. Jedno jest pewne, że  wszyscy zatęskniliśmy za zwykłymi lekcjami, za skrzypiącym parkietem na sali gimnastycznej, za gwarem korytarzy i ściskiem w kawiarence, za zwykłym mozolnym pisaniem na kartce sprawdzianu, za głosem uczniów i nauczycieli, czy prawdziwym meczem rozegranym, tak zwyczajnie na boisku.

Wakacje czają się tuż za rogiem, za chwilę zaczniemy odmieniać czasowniki przez dni lata. Zostawmy za sobą pośpiech, zdenerwowanie, łączenia na zoomie i diskordzie, klasówki na quizzlecie.  Niech w sercach nas wszystkich pozostanie codzienność szkolna, ta zwykła sprzed pandemii, bo to właśnie w niej ukryte jest piękno, do którego odkrywania zostaliśmy zaproszeni.

Nacieszmy się latem i jego niezwykłym kolorytem, tym razem jednak delektujmy wakacje z ostrożnością. Bądźmy ciekawi świata, ale nie musimy wyruszać bardzo daleko, aby odkrywać jego niezwykłość.

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice dziękuję za kolejny rok szkolny, który pokazał jak ważne, obok edukacji jest zdrowie, miłość i zrozumienie dla drugiego człowieka.

Dziękuję za wszystkie przejawy życzliwości i sympatii. „To właśnie odróżnia ten maleńki opal naszej planety od milionów większych światów: możliwość czynienia dobra i okazywania troski”.

Renata Brodziak - dyrektor MZS

 

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.