Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Kamila Żuk Mistrzynią Europy

Kamila Żuk absolwentka dusznickiego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego rocznik 2016 została biathlonową mistrzynią Europy w biegu pościgowym.

Do naszej szkoły trafiła w 2013 roku. Jej trenerem i odkrywcą talentu był pan Bogusław Hacuś. Trenowała też pod okiem Romana Sokali i Kingi Goraj. Jej mentorem i trener był także wielki Tomasz Sikora. Kamila ma no koncie wiele sukcesów. Wyróżniała się pracowitością, skromnością, determinacją i wolą walki. Świetnie się uczyła i zakończyła naukę w liceum z wyróżnieniem. Otrzymała także tytuł najlepszego sportowca 2016 roku oraz nagrodę Burmistrza Dusznik-Zdroju.

Kamila była wielokrotną mistrzynią Polski juniorek i juniorek młodszych w biathlonie letnim i zimowym. W 2014 r. w Pucharze w Osbrile na Słowacji zdobyła I miejsce. W 2015 wystąpiła na prestiżowych zawodach "Baltic Cup” w szwedzkim Östersune. W sprincie zdobyła wtedy złoty medal, a w biegu na dochodzenie srebrny. Triumfowała w zawodach „Nadzieje Olimpijskie” oraz projekcie „Celuj w igrzyska”.

Po rozpoczęciu studiów jej kariera nabrała tempa. W lutym 2017 zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu sprinterskim. W lutym 2018 wystartowała w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018, biorąc udział w sztafecie mieszanej, w której Polska zajęła 16. lokatę. W marcu 2018 r. została mistrzynią świata juniorów w biegu indywidualnym (konkurencję tę wygrała z największą przewagą w historii rozgrywania tej konkurencji na tej imprezie) oraz sprincie, a także srebro w biegu pościgowym. 15 marca 2018 w Oslo zdobyła pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata, zajmując w sprincie 35. lokatę. W 2019 została wicemistrzynią świata juniorów w sprincie.

Gratulujemy sukcesu odniesionego w Mistrzostwach Europy na Tauron Duszniki Arena. Jesteśmy przekonani, że Kamila sięgnie kiedyś po olimpijskie złoto.

Uczniowie SMS-1 Gala Tukany 2016-17 Gala Tukany 2016-16 Gala Tukany 2016-20

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.