Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Matura 2021

Kolejny rocznik Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego rozpoczął zmagania maturalne. W piątek odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Spotkanie z uwagi na czas pandemii przybrało formę hybrydową. Licealiści z wychowawczynią Panią Dorotą Axmann-Fabią pojawili się osobiście w Dworku Chopina. To wyjątkowe wnętrze i obecność Burmistrza Piotra Lewandowskiego nadało rangi tej uroczystości. Zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i młodsi uczniowie śledzili relację przed ekranami komputerów.

Dyrektor Liceum Renata Brodziak, zgodnie z tradycją odczytała Uchwałę Rady Pedagogicznej nadającą uczniom klasy III status Absolwentów rocznik 2021. Tytuł najlepszego Absolwenta uzyskał Łukasz Gnojnicki ze średnią 5,33. Łukasz odebrał także nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Duszniki-Zdrój. W gronie wyróżnionych znaleźli się utalentowani uczniowie Jędrzej Krzemiński i Maciej Siwka. Świadectwo z czerwonym paskiem odebrała Justyna Panterałka zdobywczyni tytułu najlepszego sportowca, laureatka nagrody Burmistrza.

Miłą niespodziankę przygotowali biathloniści z klasy I i II. Przekazali swoim starszym kolegom sportowcom: Marzenie Zoryi, Paulinie Pulik, Justynie Panterałce, Maciejowi Siwce, Adrianowi Wojnarowi i Michałowi Witkowi albumy ze zdjęciami z zawodów, treningów i zgrupowań.

Dyrektor Liceum „ściskając w ręku kamyk zielony”, podzieliła się z Abiturientami swoimi przemyśleniami dotyczącymi szczęścia. Zainspirowana książką Jeana d`Ormesson próbowała zdefiniować naturę szczęścia. Lektura trudnego dzieła pozwoliła jej zrozumieć, że ten stan zadowolenia zależy od sposobu myślenia o sobie i o świecie. Przekazała Licealistom, że szczęście to umiejętność zauważania małych, codziennych radości. To zachwyt nad poezją zachodu słońca, nad niewyobrażalnym pięknem gór, nad urodą pajęczyn z kropelkami wody. Stwierdziła, że to także postrzeganie świata przez pryzmat koloru niebieskiego. Cytując Beatę Pawlikowską życzyła Absolwentom, aby nie musieli prosić o szczęście, a byli tak zwyczajnie szczęśliwi.

Niebanalną formę życzeń wybrał uczeń klasy II Bartek Marcinów. Napisał dla swoich kolegów wiersz „Kampania majowa”. Bartek podobnie jak licealni nauczyciele jest przekonany, że Absolwenci rocznik 2021 poradzą sobie z zadaniami maturalnymi.

„Maj już niedługo się zaczyna, egzaminów więc pora,

Wiosna w pełnej osobowości – rozkwitają kolorowe kwiaty, kasztany, pola.

Piękny obraz wokół nas się tworzy, tylko ONA, straszy jakby zmora.

Im bliżej, tym większy niepokój wśród nas wzbudza,

Lecz nasza nauka i wiedza, skutecznie powali ją na kolana”

Uczniowie klas drugich z wychowawcami Panami Wiktorem Kotarskim i Grzegorzem Staniszewskim przygotowali „Galę Tukanów”. To tradycja pielęgnowana z niezwykłą pieczołowitością od ponad 20 lat. Zaskakujące tytuły wywołały radość i uśmiech na twarzach nominowanych. Uśmiech niestety został ukryty pod zasłoną maseczki.

Uroczystość zakończyły podziękowania skierowane przez Abiturientów do profesorów dusznickiego Liceum, pracowników szkoły oraz młodszych kolegów.

Maturzyści zaprosili wszystkich przed Dworek Chopina, gdzie nawiązując do challengu FB, wykonali brawurowo taniec Jerusalema.

Drodzy Absolwenci, przysłowiowego połamania piór !

 

tablo 2021-1 matura 2021-2 matura 2021-3 matura 2021-8 

matura 2021-4 matura 2021-5 matura 2021-6 matura 2021-7

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.