Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Święto Odzyskania Niepodległości

     „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni (…), będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…)” – napisał Jędrzej Moraczewski w 1918 roku.

     Odległe czasy można jedynie rekonstruować na podstawie źródeł analizowanych przez historyków. Są jednak czasy, których świadkowie jeszcze są wśród nas. Są czasy, które pamiętamy my sami. I są również takie czasy, które rozpoczęły się 11 listopada 1918 roku. W 103. rocznicę symbolicznego odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą upamiętnialiśmy to wielkie wydarzenie z historii naszego kraju. W tym roku uczniowie brali udział w akcji „Szkoła do Hymnu” a na lekcjach wychowania fizycznego uczestniczyli w projekcie „Skaczemy z radości z okazji Niepodległości”. Odbył się również konkurs recytatorski poezji patriotycznej, a ze względu na pandemie tym razem uroczysta Akademia została sfilmowana.

     Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia. Aby obejrzeć film w jakości HD nalżey pobrać go na dysk.

https://drive.google.com/file/d/1PK1pxLRs1-3hBp3We9HZ-kMrfZYQ8tAI/view?usp=sharing

LJ Akademia 2021

Z ogromną radością rekomenduję film, który powstał z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcam do wysłuchania pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru „Tarantella” pod kierunkiem Pani Agnieszki Gbyl. Teksty historyczne opracowali nauczyciele humaniści Pan Robert Cetnarowicz oraz Pan Leszek Jarkowski. Wybrali także część liryków. W filmie znalazły się także kadry ze zorganizowanego przez Szkołę Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej. Za jego przygotowanie odpowiedzialne  były Pani Dorota Axmann-Fabia oraz Pani Bogusława Ryczek. Ujęcia wykorzystane w etiudzie są autorstwa ucznia klasy IIILM4 Igora Kotarskiego. Zajął się on także montażem.

Renata Brodziak - dyrektor MZS

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.