Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kodowanie

 

Wiadomości ze szkoły

Chopinalia 2023 - Konkursy

W tym roku szkolnym przypada dziesiąta, jubileuszowa edycja „Chopinaliów” poświęcona popularyzacji muzyki i postaci Fryderyka Chopina. Wybitny Kompozytor i jego dzieła stały się dla nas inspiracją do szerszego spojrzenia na epokę, w której tworzył, ale także na kwestie dotyczące samej muzyki. W roku 2023 wydarzenie realizowane jest pod hasłem „Rezonans dźwięków i słów – dekada muzycznych uniesień z Maestro Chopinem”.

„Chopinalia” to projekt kulturowy, którego autorem, pomysłodawcą i organizatorem jest Miejski Zespół Szkół w Dusznikach- Zdroju. Grono nauczycielskie wraz z uczniami szkoły podstawowej i liceum, kreują to święto muzyki, szeroko rozumianej kultury muzycznej, której patronem jest postać nam duszniczanom szczególnie bliska – Fryderyk Chopin.

               Po raz dziesiąty wybieramy się wraz z Fryderykiem Chopinem w świat sztuki i wysokiej kultury. Przez ostatnie lata „podróżowaliśmy” po świecie, szukając w najodleglejszych częściach Ziemi dźwięków muzyki naszego kompozytora. Czas na powrót do domu, do naszej Ojczyzny, do rodzimej twórczości. W tym roku zwrócimy szczególną uwagę na motyw ludowości w utworach Chopina.

              Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach plastycznym i literackim w związku Jubileuszowymi „Chopinaliami”. Regulaminy i karty zgłoszeń zawarto w załącznikach.

Konkurs plastyczny

Karta zgłoszenia - konkurs plastyczny

Konkurs literacki

Karta zgłoszenia - konkurs literacki

 

Portret wspólny przyjaciół szkoły

Zapraszamy wszystkich do umieszczenia swojego zdjęcia. Wystarczy kliknąć w wybrane miejsce by przesłać plik.